بنام خدا

بعد از اینکه کارمان با یک سند تمام شد، باید آن را ببندیم. بعد از بستن یک سند، از صفحه مانیتور ناپدید خواهد شد و اگر سند دیگری باز باشد، روی صفحه ظاهر می شود؛ یعنی آخرین سندی که استفاده کرده ایم.
اگر سندی باز نباشد، یک صفحه ی خالی ورد ظاهر خواهد شد.

مراحل بستن یک سند ورد

مرحله اول: روی زبانه فایل (File tab) و سپس روی بستن (Close) کلیک کنید. در ستون سوم همین صفحه تصویری از سند و اطلاعات آن را می بینید.

آموزش ورد 2010

مرحله دوم: وقتی روی بستن کلیک کردید، اگر سند را ذخیره نکرده باشید یک کادر هشدار (Warning box) باز می شود و از شما می پرسد آیا سند را می خواهید ذخیره کنید یا نه.

آموزش ورد 2010

مرحله سوم: اگر می خواهید سند ذخیره شود روی ذخیره کردن (Save) کلیک کنید و مراحل ذخیره سازی را که در درس پنجم فرا گرفتید انجام دهید. در غیر اینصورت روی عدم ذخیره سازی (Don’t Save) کلیک کنید. اگر قصد دارید به سند برگردید و تغییرات احتمالی ایجاد کنید، روی لغو کردن (Cancel) کلیک کنید.
بعد از بستن سند، اگر سند باز دیگری داشته باشید ظاهر می شود. و اگر تعداد سندهای باز بیشتر از دو باشد، آخرین سندی که ویرایش کردید ظاهر خواهد شد.
اگر سند دیگری باز نباشد، با صفحه ی خالی ورد مانند تصویر زیر روبرو می شوید که میتوانید با کلیک روی علامت ضربدر گوشه ی راست، برنامه ورد را ببندید یا طبق درس های گذشته با کلیک روی زبانه فایل و سپس باز کردن (Open) سند دیگری باز کنید.

آموزش ورد 2010
0
آموزش ورد ۲۰۱۰؛ درس هفتم: بستن یک سند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *