بنام خدا

در این مبحث قصد داریم با باز کردن یک سند در ورد ۲۰۱۰ آشنا بشویم.

باز کردن یک سند جدید

وقتی ورد را باز می کنید همیشه با یک سند خالی و تازه روبرو هستید. فرض کنید همزمان که دارید با یک سند کار می کنید می خواهید سند دیگری را هم باز کنید. یا اینکه یک سند باز را به تازگی بسته اید و قصد دارید سند جدیدی باز کنید.
مراحل باز کردن یک سند جدید
مرحله ۱: روی زبانه فایل (File) کلیک کرده و گزینه جدید (New) را انتخاب کنید.

آموزش ورد 2010

مرحله ۲: وقتی که گزینه جدید (New) را از ستون اول سمت چپ زبانه فایل انتخاب می کنید، فهرستی از قالب های مختلف یک سند ورد در ستون دوم ظاهر می شود. روی سند خالی (Blank document) دوبار کلیک کنید. این اولین گزینه برای انتخاب در فهرست قالب ها است. در دروس آینده در مورد قالب های دیگر این بخش بحث خواهیم کرد.
با انتخاب اولین گزینه، سند خالی طبق تصویر زیر نمایان می شود. سند اکنون برای تایپ کردن آماده است.

آموزش ورد 2010

برای باز کردن سند جدید همچنین می توانید از یک کلید میانبر (Shortcut) روی صفحه کلید کامپیوتر استفاده کنید. با کلیک روی دو کلید کنترل و حرف اِن (Ctrl + N) می توانید دقیقا کار بالا را در روشی سریعتر اجرا کنید.

باز کردن سند از قبل موجود

شاید بخواهید سندی را که از قبل ساخته اید دوباره باز کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنید یا قسمتی از آن را ویرایش کنید. برای باز کردن سند موجود مراحل زیر را دنبال کنید:
مرحله ۱: روی زبانه فایل کلیک کنید و گزینه باز کردن (Open) را انتخاب کنید.

آموزش ورد 2010

مرحله ۲: بعد از کلیک کادر محاوره ای باز کردن فایل از درایوهای کامپیوتر باز می شود. می توانید به پوشه مورد نظرتان که فایل های سابق خود را ذخیره کرده اید بروید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید.

آموزش ورد 2010

مرحله ۳: در نهایت روی باز کردن (Open) یا کلید Enter روی صفحه کلید کلیک کنید تا فایل در ورد باز شود.

نکته

گزینه های دیگری برای باز کردن فایل وجود دارد که با کلیک روی فلش سمت راست گزینه Open قابل مشاهده است.
مثلا Read Only نسخه غیر قابل ویرایش سند مورد نظر را باز می کند که اگر قصد دارید فقط آن را مطالعه کنید نه ویرایش، این گزینه را انتخاب می کنید.
گزینه های دیگری مانند باز کردن در مرورگر، باز کردن در حالت امنیتی و باز کردن نسخه های قدیمی تر هم وجود دارد که با توجه به شرایط خودتان می توانید از آنها استفاده کنید.

0
آموزش ورد ۲۰۱۰؛ درس ششم: باز کردن یک سند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *