بنام خدا

در این درس یاد می گیریم چطور یک سند را در مکان دلخواه ذخیره کنیم.

ذخیره سازی سند جدید

وقتی متن دلخواه خودتان را در ورد تایپ کردید، وقت آن است که آن را ذخیره کنید تا در صورت بوجود آمدن مشکلات احتمالی مثل قطعی برق هر چه رشته بودید پنبه نشود.
پس بهتر است بعد از تایپ چند خط یا حتی قبل شروع، سند را جایی ذخیره کنید. برای ذخیره سازی مراحل زیر را طبق تصویر دنبال کنید:

آموزش ورد 2010

۱- روی زبانه فایل و سپس روی ذخیره (Save) کلیک کنید. اگر اولین بار است که سند را ذخیره می کنید، روی ذخیره به عنوان (Save as) هم می توانید کلیک کنید و فرقی با هم در این شرایط ندارند.
۲- پوشه ای را که قصد دارید فایل سند را در آن ذخیره کنید از درایوها در کامپیوتر انتخاب کنید. سپس نام فایل را در قسمت File name وارد کنید و زیر آن از قسمت نوع ذخیره سازی به عنوان (Save as type)، پسوند سند ورد خود را انتخاب کنید. پسوند فایل سند در ورد ۲۰۱۰ و ۲۰۰۷ به طور پیشفرض .docx است.

آموزش ورد 2010
نکته مهم!
اگر قصد دارید این سند را در سیستم دیگری که ورد ۲۰۰۳ نصب است اجرا کنید، حتما پسوند .doc را انتخاب کنید. با این کار این فایل در تمام وردهای بعد ۲۰۰۳ قابل اجراست. اما .docx در ورد ۲۰۰۳ قابل اجرا نیست.

۳- در نهایت روی دکمه ذخیره (Save) کلیک کنید تا فایل با پسوند مورد نظر در مکان دلخواه ذخیره شود.

ذخیره ثانویه بعد ایجاد تغییرات در سند

ممکن است بخواهید در طول کار با سند مدام آن را ذخیره سازی کنید تا تغییرات و اطلاعات جدید را از دست ندهید.
در این صورت با دو گزینه Save یا Save as که پیش تر بحث شد روبرو هستید.

گزینه Save

برای ذخیره کردن همان سند با همان نام تنها کافیست روی آیکن فلاپی دیسک به رنگ آبی که طبق تصویر در نوار بالایی برنامه وجود دارد، کلیک کنید. همچنین برای ذخیره سریعتر می توانید از کلید میانبر Ctrl + S روی صفحه کلید استفاده کنید. و یا روی زبانه File کلیک کرده و گزینه Save را انتخاب کنید.

آموزش ورد 2010

گزینه Save As

اگر قصد دارید یک کپی از سند فعلی با نام جدید یا در مکانی جدید ذخیره کنید، روی Save As کلیک کنید و مراحل ذخیره فایل در پوشه مورد نظر در بالا را تکرار کنید.

0
آموزش ورد ۲۰۱۰؛ درس پنجم: ذخیره سازی اسناد

2 دیدگاه در “آموزش ورد ۲۰۱۰؛ درس پنجم: ذخیره سازی اسناد

 • Avatar
  ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ در۰۵:۵۳
  پیوند یکتا

  دوست عزیز سلام
  از مطالب بسیار اموزنده تان سپاسگزارم. مشکلی در وورد دارم که امیوارم کمک کنید.
  همانطور که می دانید برای ذخیره ثانویه فایل در وورد با زدن علامت دیسک این کار به راحتی انجام می شود. اما مدتی است که هر زمان که من علامت دیسک را می زنم اولا زمان زیادی طول می کشد تر عمل ذخیر سازی صورت گیرد و ثانیا پنجره های مربوط به تعیین مسیر و نام فایل باز می شود و من هر بار مجبورم نام فایل را مشخص کنم. از کمکتان ممنونم

  0
  پاسخ
  • مدیر
   ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ در۰۸:۱۸
   پیوند یکتا

   با سلام و تشکر از شما دوست گرامی
   از کدام ورژن ورد استفاده می کنید و محل ذخیره سازی کجاست؟

   0
   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *