بنام خدا

در این فصل چگونگی حرکات در ورد ۲۰۱۰ را بررسی می کنیم. ورد با استفاده از موشواره (Mouse) و صفحه کلید (Keyboard)، چندین راهی را که می توانید در یک سند حرکت کنید فراهم کرده است.
برای شروع، چند نمونه متن ساده در سه سطر مانند زیر می نویسیم:

آموزش ورد 2010

حرکت کردن با ماوس

شما می توانید به راحتی محل درج را توسط کلیک کردن روی متنتان هر جایی روی صفحه حرکت دهید. ممکن است در مواقعی سند شما بزرگ باشد و نتوانید جایی را که میخواهید بروید ببینید. در اینجا، همانطور که در زیر میبینید باید از نوار لغزنده استفاده کنید:

آموزش ورد 2010

شما می توانید سندتان را با چرخاندن چرخ ماوس به بالا و پایین بلغزانید (Scroll)، که معادل دکمه های فلش بالا و فلش پایین در نوار لغزنده است.

حرکت با نوار لغزنده

در ورد دو نوار لغزنده وجود دارد: یکی برای حرکت عمودی در سند، و یکی برای حرکت افقی. با استفاده نوار لغزنده عمودی، ممکن است:
● بوسیله کلیک کردن روی فلش اشاره گر لغزنده به سمت بالا، یک خط به طرف بالا حرکت کنید.
● بوسیله کلیک کردن روی فلش اشاره گر لغزنده به سمت پایین، یک خط به طرف پایین حرکت کنید.
● با استفاده از دکمه صفحه بعد (Page Down)، به صفحه بعد بروید.
● با استفاده از دکمه صفحه قبل (Page Up)، به صفحه قبلی بروید.
● با استفاده از دکمه جستجو شیء (Browse Object) که به صورت یک نقطه است برای حرکت کردن در سند، از یک شیء انتخابی به شیء بعدی بروید. این شیء می تواند یک سر فصل، سطر، پاورقی، شکل گرافیکی و غیره در سند باشد.

حرکت کردن با صفحه کلید

دستورات صفحه کلید زیر، برای حرکت کردن در سند، و همچنین حرکت محل درج استفاده می شود:

آموزش ورد 2010

شما می توانید کلمه به کلمه یا سطر به سطر حرکت کنید. اگر همزمان با فشار دادن دکمه فلش، دکمه کنترل (Ctrl) را نگه دارید، محل درج را همانطور که شرح داده شد حرکت می دهد:

آموزش ورد 2010

حرکت کردن با دستور برو به (Go To)

دکمه F5 بالای صفحه کلید را برای استفاده از دستور برو به (Go To) بفشارید. جایی که گزینه های مختلف برای رسیدن به صفحه خاصی دارید، یک کادر محاوره ای ظاهر می شود.

آموزش ورد 2010

در حالت عادی ما از شماره صفحه، شماره خط و یا شماره بخش برای رفتن مستقیم به صفحه خاص استفاده می کنیم و در نهایت دکمه برو به (Go To) را می فشاریم.

0
آموزش ورد ۲۰۱۰؛ درس چهارم: حرکت در سند با موشواره و صفحه کلید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *