بنام خدا

🔸یکی از مهمترین دغدغه ها و نگرانی های بسیاری از افرادی که به آراستگی ظاهر خود اهمیت می دهند، ریزش موی سر است.
🔹اما حد عادی ریزش موی سر مثلا با شانه کردن یا زمان خشک کردن مو با حوله برای همه تقریبا اتفاق می افتد و معمولا به علت جایگزینی موی مرده با موی جدید است.
🔸اما در مواردی این ریزش به علل مختلف مانند ارثی بودن، تیروئید کم کار، زخم پوستی لوپوس، کمبود آهن و … زیاد است.
🔹بجای استفاده از مواد شیمیایی که افراد گاهی به علت تبلیغ زیاد و اغراق فروشندگان جذب آن می شوند، می توان از مواد طبیعی موجود در گیاهان و میوه ها بهره برد که علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، از بین برنده ی قارچ و باکتری پوست سر هم هستند و باعث سلامتی آن می شوند.

در ادامه با ۵ درمان طبیعی ریزش موی سر در قالب اطلاعات تصویری (اینفوگرافیک) همراه باشید.

۱ پوره توت فرنگی

یک فنجان توت فرنگی، یک زرده تخم مرغ و دو قاشق مربا خوری روغن زیتون را مخلوط کنید و به صورت پوره در بیاورید. این ترکیب را از ریشه مو تا بالای آن بمالید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند. سپس مو را با شامپو معمولی شست و شو دهید.

۲ پوره پیاز

دو عدد پیاز را با دست یا خردکن برقی خرد کنید. با قرار دادن آن در یک پارچه و فشردن، عصاره پیاز را درون یک کاسه بریزید. مو و پوست سر را با این عصاره خیس کنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند. سپس با شامپو معمولی شست و شو دهید.

۳ آلوئه ورا

ماده ی ژله ای مانند آلوئه ورا را به پوست خشک سر بمالید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند. سپس با آب شستشو دهید. نیازی به استفاده از شامپو نیست.

۴ سرکه سیب

نیم فنجان سرکه سیب را با همین مقدار آب مخلوط کنید و روی مو و پوست سر خیس ماساژ دهید و ۵ دقیقه صبر کنید. سپس سر را شستشو دهید. این کار pH مو را متعادل می کند و باکتری و قارچ را کم می کند.

۵ دم کرده بابونه

یک لیتر آب جوش را روی برگ های بابونه بریزید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند و سرد شود. سپس آن را صافی کنید و سپس روی مو و پوست سر بریزید ولی آن را نشویید. تنها سرتان را با حوله به صورت ملایم خشک کنید.

0
اینفوگرافی: ۵ درمان طبیعی ریزش موی سر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *