بنام خدا

🔸شاید زیاد به وسایل زندگی خودمان از دید آلودگی نگاه نکرده باشیم و بیشتر درگیر استفاده از آنها باشیم.
🔹اما وسایل زندگی ما که هر روزه با آنها سر و کار داریم مثل گوشی همراه، می توانند بسیار آلوده باشند، حتی آلوده تر از توالت!
🔸شاید عجیب به نظر برسد اما اینگونه وسایل را هرگز نمی شوییم ولی توالت را معمولا با اسید ضد عفونی می کنیم.
🔹بنابراین باید حداقل این مورد را مورد توجه قرار دهیم که دست ها و صورت خودمان را مخصوصا قبل از خوردن غذا با مایع دستشویی ضد عفونی کنیم تا از انتقال میکرب های بیماری زا به بدن خودداری کنیم.

در ادامه با ۸ چیز پرکاربرد روزمره که از توالت هم می توانند آلوده تر باشند در قالب اطلاعات تصویری (اینفوگرافیک) همراه باشید.

۱ مسواک

میکرب های توالت دستشویی بعد از کشیدن سیفون تا شعاع ١ متر و ٨٠ سانتیمتر می توانند منتشر شوند و ٢ ساعت در فضا بمانند. بنابراین مقدار زیادی از این میکرب ها بر روی مسواک می روند. جالب است بدانید مسواک های بدون درپوش می توانند تا ١٠٠ میلیون باکتری را در خود جای دهند. بسیاری از باکتری ها ی دندان هم از طریق جرم دندان به مسواک انتقال پیدا می کنند.

۲ فرش

با دارا بودن ٣٠٧٠٠ باکتری در هر سانتیمتر مربع ، ۴ هزار بار از توالت دستشویی آلوده تر می باشند. انسان در هر ساعت ١/۵ میلیون سلول پوستی را در فرایند پوست ریزی می ریزد که غذایی برای باکتری های فرش می باشد.

۳ تشک خواب

جالب است بدانید بعد ١٠ سال وزن تشک خواب ما دو برابر می شود. و این به خاطر مقدار زیادی کرم های ریز گرد و غبار و مدفوع این کرم ها است که در طی سال ها در تشک جمع شده است.

۴ سرپوش دوش

شاید فکر کنیم سرپوش دوش که آب از آن بیرون می ریزد تا بدنمان را پاک کنیم چیز تمیزی باشد. اما محیط گرم، تاریک و نمناک سرپوش دوش بهترین جای پرورش باکتری است.

۵ اسفنج ظرفشویی

به جرأت می توان گفت که یکی از آلوده ترین چیزها در آشپزخانه اسفنج ظرفشویی است که حدود یک و نیم میلیون باکتری در هر سانتیمتر مربع دارد. و جالب است بدانید ٢۵٠ هزار برابر آلوده تر از توالت دستشویی است. پیشنهاد می شود هم اکنون اسفنج ظرفشویی را عوض کنید.

۶ گوشی همراه

دستگاه تلفن همراه ما می تواند تا ١٠ برابر بیشتر از توالت دستشویی حاوی میکرب باشد. و ما همیشه آن را در حین صحبت به صورتمان می چسبانیم. آیا هیچوقت می توانیم صورت را به سنگ توالت بزنیم؟!

۷ کنترل تلویزیون

در تمام اسباب خانه کنترل تلویزیون یکی از آلوده ترین وسایلی است که همیشه با آن سر و کار داریم و لمس می کنیم.

۸ سینک ظرفشویی

در آخرین گزارشات پزشکی اثبات شده است که سینک ظرفشویی از تمام محیط دستشویی کثیف تر است.

0
اینفوگرافی: ۸ چیز پرکاربرد روزمره آلوده تر از توالت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *