بنام خدا

🔸حیوانات مختلف در طبیعت هر یک شیوه ی دفاعی غریزی منحصر به فرد خودشان را دارند.
🔹این شیوه ها هم می تواند در برابر خطر دشمنان باشد و هم می تواند برای زنده ماندن در طبیعت وحشی باشد.
🔸برخی از این شیوه های دفاعی بسیار عجیب هستند. مثلا استفاده از استخوان درون بدن برای ترساندن دشمن یا پرتاب مایعات ترشح شده از بدن حتی خون به سوی دشمن!

در ادامه با ۸ واکنش شگفت انگیز حیوانات برای زنده ماندن در طبیعت در قالب اطلاعات تصویری (اینفوگرافیک) همراه باشید.

۱ پرتاب خون چشم

زمانی که مارمولک شاخدار تگزاس خطری را احساس کند، از چشمش خون می پاشد و به این شیوه عجیب سعی می کند دشمن را تهدید و وادار به عقب نشینی کند.

۲ امواج شوک

میگوی تپانچه ای قادر است تا با چنگالش چنان ضربه ی سریعی بزند که در آب اطراف موج فشار ایجاد کند. جالب است که بدانید نتیجه این ضربه از موتور جت پر صدا تر و از سطح خورشید داغتر است!

۳ شکستن استخوان پنجه

وزغ مودار گونه ای از آمریکای مرکزی است که هر وقت تهدیدی احساس کند استخوان های پنجه اش را می شکند و بیرون می آورد تا پنجه ای تیز درست کند.

۴ بیرون زدن دنده

سوسمار آبی دنده دار اسپانیایی دنده هایش را از سینه اش بیرون می کشد تا موجودات درنده را دفع کند. خوشبختانه سوسمارهای آبی به خاطر سرعت بالای ترمیم پوستشان شناخته شده هستند.

۵ پرتاب لجن

مارماهی دهان گرد از حیوانات دریایی مارماهی شکل است که وقتی مورد حمله قرار می گیرند ماده ی لجن آلود چسبنده ای از خود آزاد می کند. این ماده دفعات متعددی در آبشش دشمن می رود و او را خفه می کند تا بمیرد.

۶ چاقوی چشم

ماهی لوچ دلقک ماهی ای آکواریومی است که نباید آن را دست کم گرفت. آنها در زیر چشمشان تیغ های جمع شونده ای دارند که می توانند به سوی دشمنان پرتاب کنند و بدنشان را مجروح کنند.

۷ حباب هوا

عنکبوت زنگی قواص تنها عنکبوتی است که می تواند زیر آب زندگی کند. او تار حباب مانندی تولید می کند که اکسیژن را در خود حبس می کند. محققان می گویند که آنها تنها نیاز دارند که یک بار در روز بیرون بیایند.

۸ اختپوس مقلد

شاید هیچ موجودی در روی کره زمین بهتر از اختپوس مقلد نتواند از دیگران تقلید کند. این گونه از اختپوس که در سواحل اندونزی کشف شده است، می تواند تا ١۵ شکل زندگی آبی را تقلید کند.

2+
اینفوگرافی: ۸ واکنش شگفت انگیز حیوانات برای زنده ماندن در طبیعت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *